Tuesday, January 31, 2012

Půjčky online varují před půjčkami po telefonu

V České republice se začíná rozmáhat nový podvod, který jak to však zatím vypadá je legální. Je neuvěřitelné, že naše zákony na takové věci nepamatují, nebo že je nestíhají. Bohužel je nutné se zde zmínit o tom, že se tento podvod týká i půjček online, i když ne úplně přímo.
Problém je v tom, že některé půjčky online se jenom na první pohled tváří, že se jedná o online půjčky ve skutečnosti se však jedná o půjčky po telefonu. Prostě si najdete online půjčku na internetu, všechno vyřídíte na internetu až do jednoho momentu, kdy je po Vás požadováno někam zavolat. Dávejte si velký pozoro na to kam voláte a jestliže číslo začíná devítkou, nikdy tam nevolejte!
Pkud to nevíte, a zdá se, že skutečně mnoho lidí to neví, pak čísla začínající devítkou jsou zploplatněna zvláštní sazbou. Takový hovor Vás klidneě může stát i 80 korun za minutu nebo ještě déle. Většinou se na takovém čísle dozvítem noho informací, které nepotřebujete, třeba o společnosti, která údajně nabízí půjčky a další věci, které se půjčky týkají. Co je však předmětem podnikání takové firmy je bohužel něco zcela jiného, než půjčky. Jak jistě chápete, můžete zapomenout na to, že byste nějakou půjčku někdy dostali. Právě naopak, v situaci kdy jste v krizi a potřebujete si peníze spíše ještě vypůjčit se Vám tak stane to, co potřebujete nejméně. Zavoláte na nějakou linku, kde si myslíte, že vyřídíte půjčku, na této lince strávíte mnoho minut a na konec tak přijdete o několik stovek korun. Myslíte si, že tato firma vaši žádost o půjčku schválí? Pak jste velmi naivní a možná až hloupí. této firmě šlo samozřejmě jenom o tento hovor.
Proto Vás ještě jednou důrazně varuji, online půjčky, kde po Vás chtějí, abyste zavolali na linku s číslem 9 na začátku jsou velmi podezřelé. Nesmíte na taková čísla nikdy volat, jinak velmi šaptně dopadnete, místo půjčky budete mít leda velký účet za telefon.
Dávejte si však pozor i jinde než na internetu, nejenom online půjčky jsou v tomto nebezpečné, letáky na podobné půjčky můžete najít na ulicích, může Vám je někdo dát, můžete na ně narazit v městské hromadné dopravě, může Vás dokonce někdo na ulici o tom přesvědčovat. Nedejte se, skutečně s největší pravděpodobností vůbec žádnou půjčku nedostanete, peníze neuvidíte a ještě o ně přijdete.

No comments:

Post a Comment