Friday, June 24, 2011

Půjčky online - lidé už si zase půjčují

Před pár dny byla zveřejněna čísla za první čtvrtletí letošního roku, která se týkají nebankovních úvěrů. Jak jistě víte, i půjčky online patří do kategorie nebankovních úvěrů (tedy většinou). Co z toho tedy vyplývá? No vyplývá z toho jedna poměrně jednoduchá věc a to že krize patrně skutečně končí. Jak jistě víte, ekonomika není žádná exaktní věda a často se řídí pouze myšlením lidí. Ostatně právě lidské myšlení, hlavně tedy strach a obavy jsou to, co nejvíce pomohlo rozvoji hospodářské krize. Na začátku samozřejmě byla krize bankovní, jenže ta celou věc jenom začala, skutečně krizi živil pouze lidský strach utrácet, proto lidé méně nakupovali, firmy méně prodávaly, přestaly investovat a tak se to celé rozjelo přes prakticky všechny otevřené ekonomiky světa.
No nyní se zdá, že alespoň u nás je tomu už jinak. Lidí už si zase berou půjčky, tedy přesně řečeno půjčky online a tedy nebankovní půjčky. trvalo to tři roky, kdy objem nebankovních půjček u nás stále klesal a právě až teď, tedy v prvním čtvrtletí roku 2011 začal opět stoupat. To znamená, že lidé už nějaké peníze mají, věří že nějaké peníze mít budou a můžou si tedy dovolit vzít třeba online úvěr, nebo nějakou jinou podobnou půjčku, třeba nějaké zboží koupit na splátky a podobně. I když není úplně dobře, když si lidé na takové věci půjčují, tak pro naši ekonomiku to určitě dobře je. Jsem velmi rád, že tomu tak je, protože je určitě dobře, že naše ekonomika jde zase nahoru.
Je však důležité vědět i to, že stále roste počet osobních bankrotů, na kterých se právě podílejí i firmy nabízející online půjčky a další nebankovní společnosti. Proto si peníze nepůjčujte na podobné věci, půjčujte si jenom tehdy, kdy už jinak situaci řešit nelze. Naprostá většina situací bez půjčky vyřešit lze, to si pamatujte.

No comments:

Post a Comment